Iesākumā īsi un kodolīgi – jā, Kēgela vingrinājumi ir ļoti noderīgi un pat vēlami; tie ir ļoti viegli izdarāmi (ja vien tu zini, kā); dzemdības ir izplatītākais iemesls, kas vājina iegurņa pamatnes muskuļus.
Kēgela vingrinājumi ir pazīstami arī kā iegurņa pamatnes vingrinājumi, un tos ap 1940. gadu ieviesa ginekologs Dr. Kēgels. Viņš izstrādāja šos vingrinājumus kā metodi urīna nesaturēšanas ārstēšanai pēc dzemdībām.
Tava iegurņa pamatnes muskulatūra ir diezgan pārsteidzoša muskuļu slāņu kolekcija. Tā, kopā ar iegurņa kauliem (gūžas kauliem un mugurkaula apakšējo daļu), saitēm un nerviem, veic ļoti svarīgu funkciju – tie darbojas līdzīgi kā šūpuļtīkls iegurņa apakšā, kas ne tikai pasargā orgānus, bet arī strādā sinhroni ar urīnpūsli, taisno zarnu un maksti, pārliecinoties par to, lai kuņģa un urīnpūšļa saturs tiktu izvadīts tikai tad, kad esam tam gatavi.
Tu, iespējams, pašreiz nevēlies bērnu, (vai nevēlēsies to nekad!), turklāt nav pat svarīgi, kāda dzimuma pārstāvis tu esi – iegurņa pamatnes muskulatūras vingrinājumi ir labs ieguldījums gan tagadnei, gan tālākai nākotnei. Ir maz pētījumu par to, vai Kēgela vingrinājumi padara seksu patīkamāku vai palīdz vieglāk sasniegt orgasmu, neskatoties uz to, ko tu, iespējams, esi lasījis tiešsaistē vai dzirdējis no draugiem. Tomēr viens fakts ir zināms skaidri – spēcīga iegurņa pamatnes muskulatūra palīdz labāk izbaudīt seksu pēc dzemdībām un var arī palīdzēt vīriešiem, kuriem ir erekcijas problēmas.
Kēgela vingrinājumu veikšana ir ļoti vienkārša, tiklīdz tu saproti, kā tos darīt. Tā kā ir vairāki iegurņa pamatnes muskuļi, ir nepieciešams saprast, kur tie visi atrodas, un vingrināt tos visus.
- Apsēžoties uz poda, lai pačurātu, mēģini uz dažām sekundēm apturēt urīna strūklu pusceļā, pēc tam atlaid. Ja tev tas izdevās veiksmīgi, daži no iegurņa pamatnes muskuļiem jau ir atrasti.
- Pēc tam mēģini saspiest muskuļus ap anālo atveri.
- Veicot iegurņa pamatnes vingrinājumus, piepacel un saspied visus šos muskuļus vienlaikus. Turi tos sasprindzinātus astoņas līdz desmit sekundes, pēc tam tikpat ilgi atpūties.
- Atkārto to astoņas līdz desmit reizes un dari to trīs reizes dienā. Tas ir diezgan labs ikdienas treniņš.
Pozitīvais Kēgela vingrinājumos ir tas, ka tu tos vari veikt gandrīz visur. Sēžot lekcijās, autobusā vai vilcienā, skatoties televizoru vai lasot grāmatu.
Visiem cilvēkiem ir iegurņa muskuļi (ne tikai sievietēm), bet dzemdības ir izplatīts iemesls, kāpēc iegurņa muskuļi pavājinās. Novecošana un iegurņa pamatnes operācija arī var vājināt šos muskuļus. Tas var izraisīt nesaturēšanu, kā arī orgānu noslīdēšanu.
Pētījumi liecina, ka Kēgela vingrinājumu veikšana grūtniecības sākumā var mazināt urīna nesaturēšanu vēlāk grūtniecības laikā un pēc dzemdībām.
Ja saskaries ar urīna nesaturēšanas problēmām vai tevi māc bažas par iegurņa pamatnes muskuļu vājumu kāda cita iemesla dēļ, tev var būt nepieciešama fizioterapeita palīdzība, lai saņemtu personalizētākus padomus.
Čiepa
Vienīgā reize, kad es atceros uztaisīt kēgela vingrojumus, ir tad, kad kaut kur ieraugu vārdus “Kēgela vingrojumi” 😀
Janis Smits
To jau ir viegli izlabot, saliekot visur atgādinājumus=] Piemēram telefonā uzlikt ķieģeļa bildi utt)) Tici vai netici, bet vingrinājums ļoti effektīvs un dod labus rezultātus. Tas ir to vērts;)
Fiona
ha, sasmējos par ķieģeli 😀