Klāt ir novembris, un, kā jau mēs visi zinām, tas ir ‘No Nut November‘ mēnesis jeb laiks, kad visi vīrieši tiek aicināti 30 dienas iztikt bez pašapmierināšanās, seksa vai jebkādas citas saskarsmes ar saviem dzimumorgāniem. Bet vai ne-masturbēšana ir droša veselībai?
Kristīgā baznīca un viduslaiku zinātnieki uzskatīja, ka masturbēšana ir bīstama. Tās dēļ var zaudēt redzi, iestāties vājprāts, uz plaukstām sāk augt mati. Nu jau zināms, ka tās visas ir pilnīgas muļķības.
Turklāt, neskatoties uz visiem par un ap šo tēmu izplatītajiem mītiem, masturbācijai faktiski nav fiziski kaitīgu blakusparādību.
Tomēr jāatzīst, ka pārmērīgi bieža (nu, patiešām bieža) pašapmierināšanās var kaitēt attiecībām un ikdienas dzīvei. Izņemot to, masturbācija ir jautra, normāla un veselīga padarīšana.
Tieši šo pozitīvo iemeslu dēļ mēs esam izpētījuši visu par un ap šo tēmu, lai pastāstītu, kādi ir pašapmierināšanās blakus efekti un potenciālie ieguvumi veselībai.
Masturbēšanas blakusparādības
Masturbācijai nav kaitīgu blakusparādību. Tomēr daži cilvēki var izjust vainas apziņu par masturbēšanu vai arī saskarties ar hroniskas masturbācijas problēmām.
Vainas apziņa var rasties, dažādu iemeslu dēļ, kas var būt saistīti ar piederību konkrētai kultūras, garīgajai vai reliģiskajai grupai. Taču par to nebūtu jāsatraucas, jo pašapmierināšanās procesā nav nekā nepareiza vai amorāla, lai arī kāds varētu apgalvot, ka šis process ir “netīra” un “apkaunojoša” rīcība. Par laimi, sen jau zināms, ka no masturbēšanas rokas nost nekalst un smadzenes neizžūst.
Neliegsimies, tas ir patīkams process, tāpēc dažiem cilvēkiem var attīstīties atkarība no tā. Par to vajadzētu padomāt, ja tiek patērēts ļoti daudz laika šim procesam un tā rezultātā, piemēram, tiek izlaistas dažādas ikdienišķas aktivitātes, kavēts darbs vai skola, tiek atcelti plāni ar draugiem vai ģimeni vai kavēti svarīgi sabiedriski pasākumi.
Labā ziņa ir tā, ka to var labot, aizstājot masturbāciju ar citām aktivitātēm. Lai apslāpētu šo vēlmi var iet skriet, rakstīt pārdomas dienasgrāmatā, pavadīt laiku kopā ar draugiem vai doties pastaigā.
Vai pašapmierināšanās mazina vēlmi pēc seksuālās tuvības?
Sievietēm, kurām ir seksuāla disfunkcija, pastiprināta stimulācija – ieskaitot pašapmierināšanos – var tieši palīdzēt palielināt dzimumtieksmi un jutīgumu.
Izrādās, ka vibratoru lietošana sieviešu un vīriešu vidū ir saistīta ar iekāres, uzbudinājuma un vispārējās seksuālās funkcijas palielināšanos. Sievietes atzina, ka tas palielina mitrumu tur lejā un vīriešiem bonusā nāk labāka erekcija.
Pašapmierināšanās labumi
Masturbācija ir veselīga seksuāla darbība. Tai ir daudz priekšrocību gan fiziskās, gan garīgās veselības jomā. Dažādos pētījumos uzskaitīti pašapmierināšanās labumi. Lūk, daži no tiem: mazinās stress un ķermenī uzkrātā spriedze, tas palīdz labāk iemigt, uzlabo garastāvokli, relaksē, mazina menstruālos krampjus, mazina seksuālo spriedzi, palīdz uzlabot seksuālo dzīvi ar partneri, palīdz izprast savas vajadzības un vēlmes.
Atā, prostatas vēzi
Daži pētījumi liecina, ka regulāra ejakulācija var samazināt prostatas vēža risku, lai gan ārsti nav īsti pārliecināti, kāpēc. Kādā pētījumā konstatēts, ka prostatas vēža risks samazinājās par aptuveni 20% tiem vīriešiem, kuri ejakulēja vismaz 21 reizes mēnesī. Tāpēc iesakām vīriešiem padomāt pirms ‘No Nut November’ izaicinājuma pieņemšanas.