Orgasma tēlošana jau kādu laiku ir bijusi aktuāla tēma, kas bieži izraisa diskusijas ar dažādiem viedokļiem. Daži attaisno sieviešu (un arī vīriešu) centienus tēlot orgasmu, citi to nosoda. Mēs to nedarīsim, vienkārši padalīsimies ar dažiem novērojumiem par to, kāpēc nevajadzētu viltot orgasmu.
Vai viltots orgasms ir izplatīta parādība?
2010. gadā žurnālā The Journal of Sex Research tika publicēts pētījums, kas parādīja, ka veseli 50% sieviešu un 25% vīriešu seksa laikā ir izlikušies, ka viņiem ir orgasms. Uz jautājumu, kāpēc intervējamie izlēma tēlot orgasmu, bija dažādas atbildes – daži nevēlējās aizvainot savu partneri, citi juta, ka īsti nesasniegs orgasmu, tāpēc vēlējās pēc iespējas ātrāk izbeigt dzimumaktu. Bija arī tādi, kas uzskatīja, ka, ja pornogrāfijā vienmēr tiek sasniegts orgasms, tai jābūt normālai parādībai arī realitātē, un, ja orgasmu nesasniedz, cilvēks jūtas nepilnvērtīgs.
Kinky 2019. gadā veiktais pētījums uzrādīja vēl sliktāku statistiku – 87% aptaujāto sieviešu un 69% vīriešu ir kaut reizi dzīvē viltojuši orgasmu.
Tomēr par neīsto orgasmu pastāv dažādi viedokļi. Grāmatas “Faking It: The Lies Women Tell About Sex – and the Truths They Reveal” autore Luksa Alptrauma ir dzirdējusi sievietes sakām, ka tas ir spiediens uz pašu orgasmu, nevis tā trūkums, kas neļauj viņām izbaudīt erotiskās aktivitātes.
Kāpēc nekad nevajadzētu tēlot orgasmu?
Orgasma viltošana nav labākais risinājums pāra seksuālajā dzīvē. Apskatīsim dažus vienkāršus iemeslus.
1. Tavs partneris nekad nesapratīs, kas tev patiešām patīk
Daudzi cilvēki vilto orgasmu, lai neaizvainotu savu partneri. Problēma ir tāda, ka, ja mēs izliekamies, ka mums patīk tas, ko dara mūsu partneris, viņš turpinās to darīt. Tas ir kā apburtais loks – katru reizi tās pašas atkārtotās darbības, neizjūtot orgasmu.
Lai pārrautu šo nepatīkamo ķēdi, vistiešākais problēmas risinājums ir saruna. Atklāti paud savas vajadzības, piemēram, sakot tādas lietas kā “kā būtu, ja mēs šodien pamēģinātu šo pozu?” vai “es gribētu, lai tu man pieskaras šeit un šādā veidā“, parādot, kas ar to ir domāts.
2. Partneri attālinās viens no otra
2014. gadā žurnālā “Communication Monographs” publicētajā pētījumā atklājās, ka cilvēki, kas piedzīvojuši orgasmu, pēc seksa kļūst daudz atvērtāki un vairāk runā. Tas stimulē “mīlestības hormona” oksitocīna izdalīšanos orgasma laikā, kas palīdz veidot saikni ar partneri. Pēc orgasma tēlošanas oksitocīns var neizdalīties, tāpēc var būt grūtāk sajust šo tuvumu.
3. Tavs partneris var saprast, ka orgasms nav īsts
Īsts, intensīvs orgasms izpaužas vairākās īpašībās, kuras ir grūti viltot. Piemēram, neviļus trīcošas kājas, izmainīta, saraustīta elpošana, iekšējo muskuļu kontrakcijas, pat mūsu sejas izteiksmes un netīšas skaņas, ko neapzināti izdvešam baudas laikā, parāda, ka piedzīvojam neviltotu orgasmu. To visu spēlēt tiešām nav viegli, tāpēc partnerim (-ei) var rasties aizdomas, ka kaut kas nav kārtībā. Tad var notikt divas sliktas lietas – viņš/viņa zaudēs uzticību vai nu sev, vai tev.
4. Seksam ir jāsniedz prieks, nevis jārada galvassāpes
Seksam jābūt patīkamam un jāsniedz tikai labas emocijas – ja sekss kļūst par darbu, kad visa procesa laikā jādomā, kā pareizi izspēlēt orgasmu, rodas uztraukums. Pēc šāda “darba” libido var ievērojami pazemināties, jo sekss nesagādā ne prieku, ne baudu – ne orgasmu.
5. Sekss nav tikai orgasms
Tieši tas seksu padara īpašu – tas var būt patīkams pat nesasniedzot orgasmu. Orgasms ir kā deserts 3 ēdienu vakariņās – pat ja desertu neēdat, pārējās vakariņas joprojām ir lieliskas. Tāpēc nevajag koncentrēties tikai uz kulmināciju – labāk atpūsties un doties garā baudas ceļojumā, nedomājot par orgasmu. Kad nedomā, tad negribas un nevajag to tēlot.
- 18. GADSIMTA ceļvedis seksa pozās
- Kā “OnlyFans” palīdz sportistiem gūt peļņu, popularitāti un sazināties ar faniem
- Intīmas attiecības: izpētiet jutekliskas pozas dziļākām saitēm
- Zinātnieki atbild, kas ir veselīgāk orālā seksa laikā: izspļaut vai norīt
- Pastāv viens galvenais iemesls, kas ietekmē sieviešu apmierinātību guļamistabā