Padomi  
1
213

Guļamistabas likumi: 7 “nē”, kas uzlabos jūsu intīmo dzīvi

Visam ir savs laiks un sava vieta. Guļamistabai arī ir savi noteikumi, kurus pārkāpjot var sabojāt intīmo dzīvi. Pat tāds sīkums kā ieslēgts mobilais tālrunis var krasi mainīt jūsu abu noskaņojumu. Ieskatīsimies guļamistabas likumos, kas uzlabos jūsu intīmo dzīvi.

Nepārvērtiet guļamistabu par drūmu un negatīvu vietu

Pirms aizmigšanas daudzi pāri dalās savā dienas pieredzē, kas ne vienmēr ir tā labākā. Tādā veidā vieta baudai un atpūtai pārvēršas par kaut ko drūmu un nepatīkamu. Pārcel problēmu un jautājumu risināšanu uz citu vietu. Centies neveidot nepatīkamas asociācijas ar savu guļamistabu, jo tas var atspoguļoties jūsu intīmajā dzīvē.

Nevajadzētu arī aizmirst, ka gulta nav tā vieta, kur kritizēt savu partneri, it īpaši, ja pārmetumi un kritika izskan, kad partneris ir ne tikai emocionāli neaizsargāts, bet arī fiziski kails.

Atceries, ka, runājot par intīmām problēmām ārpus gultas, ir vērts būt ļoti taktiskam un delikātam, lai izteiktie vārdi nemazinātu partnera pašcieņu.

Nekautrējies dalīties savās fantāzijās un vēlmēs

Daudzas sievietes un vīrieši guļamistabā nesaņem to, ko viņi patiešām vēlas. Partneris ir tāda pati persona kā tu, viņš nevar lasīt tavas domas un diez vai izzīlēs tavas fantāzijas, ja vien pats par tām nestāstīsi. Nekautrējies un atceries, ka runāšana ir vienīgais veids, kā paziņot savas vēlmes. Pastāsti par savām vēlmēm konstruktīvi, koncentrējoties uz to, ko vēlies, kas tevi virza un aizrauj – šāda saruna var būt patiesi kaislīgas tuvības sākums.

Atceries, ja tavs partneris tevi mīl, viņš uzklausīs tavas vēlmes, bet nevienam nav jādara tas, ko viņš nevēlas. Jaunām nodarbēm un fantāzijām jābūt patīkamām, pievilcīgām un drošām jums abiem.

Padomi, kas uzlabos jūsu intīmo dzīvi
Foto: Yohann LIBOT Unsplash

Nepārspīlē ar orgasma nozīmi

Jā, orgasms ir ļoti svarīgs, taču tas nav vienīgais, uz ko jākoncentrējas seksa laikā. Dažreiz sekss pat nebeidzas ar orgasmu, piemēram, kad esi kopā ar jaunu partneri, un vēl viens otru nepazīstat. Pārmērīga koncentrēšanās uz orgasmu var liegt tev to sasniegt. Steiga un jautājumi “Vai tu jau beidzi?” arī daudz nepalīdz. Esi atklāts – neizliecies, ka tu jūties labāk nekā patiesībā.

Ja tu tēlosi orgasmu, lai ātrāk pabeigtu kaut ko tādu, kas tev nesagādā nekādu prieku, tad šī situācija arī nākotnē neuzlabosies.

Neslēp savas jūtas, ļauj partnerim saprast, ka ne viss ir tā, kā tu vēlētos. Kopā jūs varēsit atrast risinājumu. Pastāsti otram, kas tev patīk un kas nepatīk. Atceries, ka tas ir pilnīgi normāli, ja sieviete ne vienmēr spēj sasniegt orgasmu.

Neļaujies sabiedrības uzspiestajiem noteikumiem

Sabiedrībā ir pieņemts, ka laimīgi pāri nodarbojas ar seksu vairākas reizes nedēļā, un pāri, kuri nav tik seksuāli aktīvi, nav tik laimīgi. Sekss reizi nedēļā patiešām var stiprināt saikni un attiecības, taču biežāks sekss tās nestiprinās, ja iesaistīsies tajā tikai tāpēc, lai izpildītu dažus iedomātus kritērijus.

Nevienam no partneriem nevajadzētu nodarboties ar seksu tikai tāpēc, ka tā ir “pieņemts”. Savu saikni un tuvību varat izteikt arī citos veidos, piemēram, skūpstoties, sniedzot otram muguras masāžu vai ejot kopīgā dušā. Fiziskajai tuvībai ne vienmēr ir jābeidzas ar seksu.

Foto We-Vibe Toys Unsplash

Nevelc gultā savu darbu un sabiedrisko dzīvi

Lai kāds būtu tava stresa cēlonis – smaga diena darbā vai saspringtas attiecības ar kādu no draugiem vai mīļajiem – vislabāk to visu atstāt aiz guļamistabas durvīm.

Lai uzbudinātos, cilvēkam ir “jāizslēdz smadzenes”. Tas jo īpaši attiecas uz sievietēm.

Ir svarīgi atslābināties, un, ja gultā nodarbosies ar darba jautājumiem, to būs ļoti grūti izdarīt.

Var traucēt arī tālrunis ar ieslēgtu skaņu. Jaunas ziņas vai e-pasta ziņojums var uzreiz sabojāt jūsu abu garastāvokli. Partneris var domāt, ka tuvība šādā brīdī tev ir mazāk svarīga, un tu vari sākt spriedelēt, kas varētu būt ziņas sūtītājs.

Nepaciet diskomfortu

Daži cilvēki domā, ka ir normāli izjust vieglas (vai stipras) sāpes seksa laikā. Bet tas tā nav – intīmā tuvība nedrīkst radīt diskomfortu un sāpes, tai jābūt patīkamai un apmierinošai abiem. Ja kādam no partneriem sāp, nevajag klusēt – par to ir jārunā un jāpieņem lēmums.

Nepatīkamas sajūtas, sāpes un diskomforts var nopietni pasliktināt libido, jo cilvēks negribēs to piedzīvot atkal un atkal.

Ja sieviete seksa laikā izjūt sāpes, tas var norādīt, ka viņa nav pietiekami uzbudināta un ir nepieciešama garāka priekšspēle vai citas metodes. Diskomforts var būt saistīts arī ar hormonālām izmaiņām pirmsmenopauzes periodā, komunikācijas trūkumu vai neatbilstošu seksa pozu.

Ja jūties neērti, pastāsti to savam partnerim un nekautrējies lietot lubrikantu. Ja sāpes saglabājas, konsultējies ar ārstu – tas var būt medicīnisku iemeslu dēļ.

Nepārdzīvo, ja kaut kas neizdodas

Romantiska mīlēšanās, kuras laikā viss notiek kā pēc scenārija, ir tikai kinoteātrī. Tev un tavam partnerim var nākties saskarties ar dažādām problēmām, taču tas nenozīmē, ka starp jums gultā nav ķīmijas.

Piemēram, erekcijas problēmas var rasties jebkurā vecumā un jebkuram vīrietim.

Cēloņi var būt dažādi: asinsrites traucējumi, pārmērīga alkohola lietošana, nogurums, stress. Tas nenozīmē, ka vīrietis nespēj nodarboties ar seksu vai ka sieviete ir nepievilcīga.

Šādos brīžos sievietei ir jāparāda maksimāla sapratne un takts, jo vīrieši šajos brīžos ir īpaši neaizsargāti, un jebkurš neuzmanīgs vārds var kļūt par iemeslu kaudzei emocionālu grūtību, kas nākotnē kavēs jūsu emocionālo tuvību.

1 komentārs

  • 05.11.2021 22:47
    Rita
    0

    izklausās pēc manām izbijušajām attiecībām 😀

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
7537
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
5313
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Padomi  
0
4404
45 labākās seksa pozas – 2. daļa
Padomi  
2
3909
45 labākās seksa pozas – 1.daļa

Komentētākie

Padomi  
11
952
Izspļaut vai norīt? Tāds ir jautājums
Padomi  
9
629
Sekss trijatā – vai ir tā vērts?
Padomi  
9
818
13 padomi, kā panākt spēcīgāku erekciju un saglabāt to ilgāk
Padomi  
8
325
Kailfoto sūtīšana: pamācība vīriešiem, kā to darīt pieklājīgi

Visbiežāk kopīgotie

Padomi  
3
602
Intīmas attiecības: izpētiet jutekliskas pozas dziļākām saitēm
Padomi  Aktualitātes  
0
351
5 jogas seksa pozas, kas uzlabos tava ķermeņa aprises
Padomi  
2
1061
Sekss dušā – drošākās un ērtākās pozas
Padomi  
3
203
Diabēts un seksuālas problēmas – vīriešiem