Tev nepatīk plānot, vai varbūt baidies palikt stāvoklī? Tad tev patiks ilgtermiņa kontracepcija. Pretēji iepriekšējā rakstā minētajām kontracepcijas metodēm, kas jālieto pēc noteikta grafika, ar šīm metodēm varēsi pilnībā aizmirst par izsargāšanos vismaz 3-10 gadus.
Implants
Tas ir plastmasas stienītis, kas implantēts zem ādas. Šāds implants izdala hormonu progestīnu, kas bloķē ovulāciju un līdz ar to arī grūtniecību. Efektivitāte virs 99%! Implants vidēji izmaksā 60 līdz 300 eiro, bet implantācija var maksāt papildus. Efekts saglabājas līdz 3 vai 5 gadiem, un to var izņemt jebkurā laikā. Šāds implants nesatur estrogēnu, tāpēc tā ir laba izvēle cilvēkiem, kuri vēlas izvairīties no šī hormona. Tomēr ir dažas negatīvās puses: implantācijai nepieciešama vietējā anestēzija, un dažām sievietēm var rasties nelielas blakusparādības: pinnes, krūšu jutīgums un svara pieaugums.
Vara spirāle
Tas ir mazs T veida priekšmets, ko ginekologs ievieto sievietes dzemdē. Papildus variantam, kas ir izgatavots no vara, tirgū pastāv arī hormonālās spirāles.
Vara spirāle rada nelabvēlīgu vidi spermatozoīdiem dzemdes dobumā, tādējādi neļaujot spermatozoīdiem aizkļūt līdz olšūnai, kā arī, ja olšūna ir apaugļojusies, neļauj tai ieligzdoties un sākt attīstīties. Vara spirāle menstruālo ciklu neietekmē, reizēm menstruācijas gan var kļūt stiprākas vai sāpīgākas.
Vara spirāle ir ārkārtīgi efektīva – tā aizsargā no nevēlamas grūtniecības vairāk nekā 99 procentos gadījumu! To cena, salīdzinājumā ar hormonālajām spirālēm, nav augsta. Spirāle var kalpot līdz pat 10 gadiem un tiek izņemta jebkurā laikā pēc vēlēšanās.
Hormonālā spirāle
To arī ievieto sievietes ķermenī ginekologa kabinetā. Šī spirāle atbrīvo nelielu daudzumu progestīna un tādējādi kavē ovulāciju, padarot grūtniecību praktiski neiespējamu 3-12 gadus. Tiesa, svarīgi pieminēt, ka, ilgstoši lietojot hormonālo spirāli, menstruācijas uz kādu laiku var izzust.
Ievietojot dzemdes spirāli jaunai sievietei, ir nedaudz lielāks risks savainot dzemdi, kā arī nedaudz lielāks risks, ka spirāle var izslīdēt.
Ļoti svarīgi ir pirms dzemdes spirāles ievietošanas pārliecināties, ka sievietei nav seksuāli transmisīvu infekciju. Jāatceras, ka pat tad, ja nav nekādu sūdzību, infekcija tomēr var būt dzimumorgānos un radīt sekas nākotnē, piemēram, neauglību.
Ja tevi interesē arī citas kontracepcijas metodes, lasi iepriekšējos rakstus:
- Daudzveidīgā kontracepcija: kuru izvēlēties?
- Kontracepcija, kuru lietot dzimumakta laikā
- Kontracepcija, ko lieto pēc noteikta grafika
- 18. GADSIMTA ceļvedis seksa pozās
- Kā “OnlyFans” palīdz sportistiem gūt peļņu, popularitāti un sazināties ar faniem
- Intīmas attiecības: izpētiet jutekliskas pozas dziļākām saitēm
- Zinātnieki atbild, kas ir veselīgāk orālā seksa laikā: izspļaut vai norīt
- Pastāv viens galvenais iemesls, kas ietekmē sieviešu apmierinātību guļamistabā