Aktualitātes  
1
175

Kāda ir mīlestības formula? Cik daudz partneru ir jānoraida, lai satiktu īsto un vienīgo?

Atrast īsto partneri var būt liels izaicinājums – randiņi, sāpīgas šķiršanās un vilšanās. Kā zināt, ar kuru no visiem iepazītajiem cilvēkiem veidot laimīgu kopdzīvi? Un ja nu es jums teiktu, ka ir atklāta mīlestības formula, kas palīdz satikt savu īsto un vienīgo?

Pieņemsim, ka iepazīšanās noteikumi ir vienkārši: kad esi nolēmis veidot ilgtermiņa attiecības, tu nevarēsi ieskatīties nākotnē, lai uzzinātu, kurš no visiem ir tavs īstais, bet, tajā pašā laikā, ja tu kādu atraidi, ir maza iespēja, ka vēlāk varēsi mainīt savas domas un tomēr būt kopā ar šo cilvēku.

Šeit talkā var nākt matemātika, precīzāk, optimālā apstāšanās teorija. Tā ir pārsteidzoši vienkārša:

Kamēr esi jauns – velti laiku, lai izpētītu “tirgu”, nedomājot par potenciālajiem partneriem kā ilgtermiņa attiecībām. Pēc tam, kad šis posms ir pagājis, izvēlies nākamo personu, kas ir labāka par visiem iepriekš satiktajiem.

Bet optimālās apstāšanās teorija sniedzas vēl tālāk. Izrādās, ka iespējamība apstāties un veidot ilgtermiņa attiecības (apzīmēta ar P) ir saistīta ar to, cik no taviem potenciālajiem mīļotājiem (n) tu noraidi (r), izmantojot diezgan elegantu formulu:

https://g3.dcdn.lt/images/pix/580x181/1V_d5FtQDUI/meiles-formule-90067409.jpg
Mīlestības formula

Šī formula, pēc matemātiķu domām, var precīzi pateikt, cik daudz cilvēku ir nepieciešams atraidīt, lai atrastu sev piemērotāko. Ja dzīvē ir lemts satikt desmit potenciālos partnerus, tad, noraidot pirmos četrus, pastāv visaugstākā iespējamība atrast savu ilgtermiņa partneri. Un, ja dzīvē ir lemts satikt divdesmit kandidātus, tev būs jānoraida pirmie astoņi un tikai tad tu atradīsi to, kas tev derēs atlikušajam mūžam.

Maģiskais skaitlis ir 37?

Pieņemsim, ka sāc iet uz randiņiem, kad tev ir 15 gadi, un ideālā gadījumā vēlētos būt pastāvīgās attiecībās līdz 40 gadu vecumam. Izmantojot šo formulu, varam secināt, ka līdz 24 gadu vecumam tev būs jānoraida visi satiktie partneri, jeb 37 procenti no visiem dzīves partneriem. Kad noraidīšanas fāze ir pagājusi, izvēlies nākamo personu, kas ir labāka par visiem iepriekš satiktajiem. Šīs stratēģijas ievērošana dos vislabāko iespēju atrast īsto un vienīgo.

Diemžēl matemātika nekad nevarēs atrisināt dažādas problēmas, ar kurām dzīves laikā nākas saskarties – vienmēr pastāv iespēja, ka lielā mīlestība nemanot izslīdēs caur mūsu pirkstiem. Šī teorija var tikai ieteikt ceļu ar vislielāko veiksmes varbūtību.

Lai arī šī formula negarantē, ka tev izdosies atrast ilgstošu mīlestību, tā tomēr ir laba stratēģija, lai izlemtu par labāko izvēli jebkurā lielā un neskaidrā jomā.

“Piemēram, tev ir doti trīs mēneši, lai atrastu jaunu dzīvesvietu? Pirmajā mēnesī noraidi visus piedāvājumus un pēc tam izvēlies nākamo, kas tev šķiet vislabākais. Pieņem darbā palīgu? Noraidi pirmos 37 procentus kandidātu un pēc tam dot darbu nākamajam, kurš šķiet vislabākais,” iesaka matemātiķe, mīlestības formulas atklājēja Hanna Freja.

1 komentārs

  • 07.06.2022 13:16
    artjoms
    0

    Mīlestība = Nauda

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
7630
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
5580
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Aktualitātes  
3
3972
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
0
2362
8 iezīmes, kas padara tevi mazāk pievilcīgu

Komentētākie

Aktualitātes  
18
483
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
15
746
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
572
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
11
346
Pat zinātnieki ir pārsteigti: sievietes seksa laikā var piedzīvot 3 dažādus orgasmus

Visbiežāk kopīgotie

Aktualitātes  
3
3972
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
7
524
Cik reizes nedēļā pārim vajadzētu mīlēties, lai abi partneri būtu laimīgi?
Aktualitātes  
1
966
Pastāv viens galvenais iemesls, kas ietekmē sieviešu apmierinātību guļamistabā
Padomi  Aktualitātes  
3
5580
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?