Padomi  
1
391

Pārsteidzoši fakti par vīriešu orgasmu

Vai atcerieties to ‘Friends’ sēriju, kur Čandlers atzīstas Monikai, ka iepriekšējā naktī ir notēlojis orgasmu? Izrādās, ka to dara pārsteidzoši daudz vīriešu. Daudz tiek rakstīts par neskaitāmajām lietām, kuras vīrieši nezina par sieviešu baudu. Bet ir vesela pasaule ar pētījumiem par vīriešu orgasmu un ar to saistītiem faktiem, par kuriem sievietes nekad neiedomātos. Šeit ir deviņas ļoti interesantas atklāsmes.

Aleluja, visi vīrieši ir ‘lielāki’, nekā viņi domā

Precīzāk, divreiz lielāki. Līdzīgi kā sievietes klitors, arī puse vīrieša dzimumlocekļa ir paslēpta viņa ķermenī, un tā sakne ir piestiprināta kaunuma kaulam.

Arī vīrieši prot tēlot orgasmu

Vīrieši varētu būt no Marsa un sievietes no Venēras, taču abi dzimumi ir apvienoti vienā mazpazīstamā veidā: arī vīrieši tēlo orgasmus, lai saudzētu savu partneru jūtas. Kanzasas universitātes 2010. gada pētījumā 25% aptaujāto vīriešu atzina, ka ir tēlojuši orgasmu, un to pašu iemeslu dēļ, ko sievietes tik bieži norāda: stresa, izsīkuma, alkohola un narkotiku pārmērīgas lietošanas dēļ. Un, protams, vīriešu divas lielās rūpes – uztraukums par sniegumu un erektilā disfunkcija.

Kā jūs domājat, kā vīrieši spēj slēpt ‘pierādījumus’? Atbilde ir vienkārša – ātri atbrīvojoties no prezervatīva, pirms viņus pieķer. Tiem, kas darbojas bez prezervatīva, Ričards Herings savā grāmatā ‘Talking Cock’ iesaka diezgan novatorisku metodi – spļaušanu uz viņas apaļumiem, vienlaikus darot to sunīšu pozā!

‘Grow-ers’ un ‘show-ers’

Latviešu vīriešu dzimumlocekļi vidēji ir apmēram 14 cm gari (erektētā stāvoklī) un par pāris centimetriem īsāki, kad tādi nav. Taču pēc seksa pētnieka Alfrēda Kinsija domām, ne visi dzimumlocekļi izturas vienādi. Viņš analizēja vairāk nekā 1000 dzimumlocekļu mērījumus un atrada divu veidu dzimumlocekļus: ‘grow-ers’ un ‘show-ers’. Dzimumlocekļus, kas šķiet lieli, kad ir ļengani, bet ar erekciju nepaliek īpaši garāki, sauc par ‘show-ers’, turpretī tos, kas kļūst daudz lielāki par to parasto izmēru, sauc par ‘grow-ers’. Īsāki ļengani dzimumlocekļi mēdz iegūt apmēram divreiz lielāku garumu nekā garāki dzimumlocekļi, liecina Kinsija dati.

Tomēr dati arī parādīja, ka liela daļa dzimumlocekļu nav ne īsti ‘grow-ers’, ne ‘show-ers’. 12% dzimumlocekļu erekcijas stāvoklī pieauga par vienu trešdaļu vai mazāk un 7% – divkāršojās garumā.

Sekss > masturbēšana

Lai arī visi orgasmi ir lieliski, orgasms no dzimumakta ir kvalitatīvi atšķirīgs, salīdzinot ar masturbāciju. Peislijas universitātes (Lielbritānija) un Šveices Federālā tehnoloģiju institūta publicētais 2006. gada pētījums atklāja, ka prolaktīna līmenis gan vīriešu, gan sieviešu asinīs pēc dzimumakta ir 4 reizes lielāks nekā pēc masturbācijas.

Tā kā prolaktīns ir atbildīgs par apmierinātības un sāta sajūtas izraisīšanu smadzenēs, tas nozīmē, ka orgasms pēc seksa mūs ietekmē pozitīvāk. Tas arī izskaidro, kāpēc vīriešiem ir nepieciešams atpūtas laiks starp orgasmiem (parasti stunda), ņemot vērā, ka paaugstināts prolaktīna līmenis ir saistīts ar erekcijas disfunkciju.

G-punkts vīriešiem?

Ne īsti, bet tuvu tam. Tāpat kā sievietēm, arī vīriešiem ir ekstrēmas erogēnās zonas. Saskaņā ar pētījumu, kas publicēts ‘British Journal of Urology International’ 2009. gadā, lielākā daļa vīriešu savas dzimumlocekļa galvas apakšdaļu novērtēja kā erotiskāko ķermeņa daļu.

https://images.squarespace-cdn.com/content/51e46531e4b0b50a199639bd/1394226294874-YMWPIBZY8N2IGXD08NJT/male-orgasm-bed-sheet.jpg?content-type=image%2Fjpeg

Tas burtiski var likties, kā heroīna lietošana

2003. gada pētījumā holandiešu neirozinātnieks izmantoja smadzeņu skenēšanu, lai pētītu orgasmu ietekmi uz vīriešiem un sievietēm. Viņš atklāja, ka vīriešiem orgasmi aktivizē smadzeņu ventrālo tegmentālo daļu. Tā ir smadzeņu “atalgojuma daļa” un izraisa dopamīna izdalīšanos, radot tādu pašu efektu, kādu uz smadzenēm atstātu heroīns un kokaīns. Papildu baudas sajūtai tas kalpo evolūcijas mērķim. Tā kā reprodukcija nav iespējama bez ejakulācijas, bioloģija ir nodrošinājusi, ka cilvēku suga uzskata ejakulāciju par ļoti atalgojošu uzvedību.

Beigšana bez spermas

Medicīniski orgasmu bez izdalījumiem sauc par retrogrāda ejakulāciju vai, biežāk, par sauso orgasmu. Sperma dodas atpakaļ urīnpūslī, nevis izšļakstās no dzimumlocekļa. Kaut arī tā nav kaitīga, retrogrāda ejakulācija ir viens no neauglības cēloņiem.

Pastāv sekss bez baudas sajūtas

Tas ir reti, bet iespējams. Vīrieši var izjust visas orgasma pazīmes – muskuļu kontrakcijas un ejakulāciju -, nejūtot nekādu baudu. Medicīniski to sauc par seksuālo anhedoniju. Ir vairāki faktori, kas var izraisīt seksuālo anhedoniju, piemēram, ļoti zems testosterona līmenis, erektilās disfunkcijas augsta prolaktīna līmeņa dēļ asinīs, multiplā skleroze un, visbiežāk, antidepresantu klases lietošana. Šie antidepresanti var tik ļoti kavēt dzimumtieksmi, ka pacienti pēc kāda laika ir spiesti tos pārtraukt.

Nenovērtē par zemu mazos peldētājus

Ja jūs paļaujaties uz “coitus interruptus” jeb dzimumlocekļa izvilkšanu pirms ejakulācijas, lai novērstu neplānotu grūtniecību, varētu būt laiks pārdomāt savu stratēģiju. 2010. gada pētījumā, kas publicēts žurnālā “Human Fertility“, teikts, ka 41% vīriešu bija novērojama pirms-ejakulācijas šķidruma jeb pre-cum izdalīšanās, un 37% no šiem gadījumiem sperma bija kustīga. Tā kā vīrietim nav iespējas kontrolēt vai uzraudzīt pre-cum, labāk būtu pāriet uz citu kontracepcijas veidu.

1 komentārs

  • 12.10.2021 09:30
    maza
    0

    Nu nav man skaidrs, kā vīrietis var notēlot orgasmu. Ja nu vienīgi viņš ir kopā ar meiteni, kurai nekad nav bijis sekss…

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
7537
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
5311
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Padomi  
0
4400
45 labākās seksa pozas – 2. daļa
Padomi  
2
3906
45 labākās seksa pozas – 1.daļa

Komentētākie

Padomi  
11
952
Izspļaut vai norīt? Tāds ir jautājums
Padomi  
9
629
Sekss trijatā – vai ir tā vērts?
Padomi  
9
818
13 padomi, kā panākt spēcīgāku erekciju un saglabāt to ilgāk
Padomi  
8
325
Kailfoto sūtīšana: pamācība vīriešiem, kā to darīt pieklājīgi

Visbiežāk kopīgotie

Padomi  
3
601
Intīmas attiecības: izpētiet jutekliskas pozas dziļākām saitēm
Padomi  
3
493
Orālais sekss: ko vēlas vīrieši?
Padomi  Aktualitātes  
3
5311
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Padomi  Aktualitātes  
0
351
5 jogas seksa pozas, kas uzlabos tava ķermeņa aprises