Sieviešu prezervatīvs – pagātnes relikvija vai mūsdienīgs izsargāšanās veids? Lai gan šāda tipa aizsarglīdzeklis dienas gaismu piedzīvoja vairāk nekā 40 gadus atpakaļ, par tā esamību un izcilo aizsargspēju ir informēta salīdzinoši maza sabiedrības daļa. Ja raugāmies uz skaitļiem, daiļā dzimuma prezervatīvus regulāri izmanto vien aptuveni 17 % seksuāli aktīvo pasaules sieviešu. Lai vairotu droša seksa nozīmīgumu mūsdienu modernajā pasaulē, Sekss.lv aicina ieskatīties sieviešu prezervatīvu pasaulē, kā arī rast atbildi uz visai intriģējošu jautājumu, proti, vai šis aizsarglīdzeklis nozīmē intensīvāku baudījumu gan sievietei, gan vīrietim?
Sieviešu prezervatīva pirmssākumi
Sievietēm paredzētais kondons savu pirmo iznācienu piedzīvoja tālajā 1980.gadā. Tiesa, par veselības nozarē atzītu un novērtētu izsargāšanās metodi, šis izgudrojums kļuva vien 1994.gadā. Jāatzīmē, ka pirmatnējie sieviešu kondoni tika laisti apgrozībā ar visai atjautīgu nosaukumu, proti, ‘’Practice’’ jeb ‘’Vingrinājums’’, kas lieliski atsaucas uz angļu mēlē runājošo teicienu ‘’Practice makes perfect’’ jeb ‘’ Vingrinājumi padara perfektu’’. Sieviešu prezervatīvi nereti tiek dēvēti arī par ‘’femidoniem’’.
Jāpiemin, ka Eiropā šis nitrila izstrādājums parādījās krietni vēlāk, proti, aptuveni 1998.gadā, kas lieliski izskaidro faktu, kādēļ eiropieši vēl aizvien ir nedaudz kūtrāki attiecībā uz konkrētā produkta iegādi.
Hipoalerģiski un bez lateksa
Protams, laika periodā no 1980-ajiem gadiem līdz mūsdienām, šis izgudrojums ir ievērojami mainījies. Sieviešu kondoni ir kļuvuši plānāki, vieglāk un ērtāk ievietojami, kā arī izturīgāki un daudzreiz pieejamāki. Šie nitrila izstrādājumi nekādā ziņā neatpaliek no vīriešu prezervatīviem – mūsdienu tirgū pieejami gan hipoalerģiskie, gan lubricētie, gan bez lateksa femidoni.
Sieviešu kondona lietošanas īpatnības
Ja nekad iepriekš neesi saskāries ar sieviešu kondona izmantošanu, tā uzbūve un ievietošana sievietes ķermenī var likties pietiekoši komplicēta – taču tā nebūt nav! Femidons lielā mērā atgādina tradicionālos prezervatīvus. Būtiskākais faktors, kas atšķir sieviešu kondonus no vīriešu prezervatīviem ir fakts, ka izstrādājuma priekšpusē (galiņā, kuru sieviete ievada savos dzimumorgānos) atrodas biezāka paveida gredzens. Šis gredzena veidojums darbojas kā lielisks palīgs prezervatīva ievietošanas procesā, kā arī nodrošina femidona noturēšanos tam paredzētajā vietā.
Ievēro, ka femidona ārējais gredzens atradīsies apmēram vienu vai divus centimetrus ārpus sievietes vagīnas! Ja šis gredzentiņš no ārpuses nav manāms – tā ir zīme, ka ievietošanas process ir nogājis nedaudz greizi.
Lielāko daļu sieviešu, kas ir ieinteresētas sieviešu kondona izmēģināšanā, satrauc tieši prezervatīva izņemšanas process, taču arī šī darbība nesagādās liekas grūtības. Pirmkārt, uzsākot prezervatīva izņemšanu būtu vēlams atrasties guļus pozā – lai neriskētu ar nosmērēšanos un spermas iztecēšanu no kondona. Otrkārt, pirms atbrīvošanās no femidona, jāsatver prezervatīva ārējais gals, lai to būtu iespējams cieši savirpināt, tādējādi nodrošinot spermas saturēšanu. Kad abas augstāk minētās darbības ir paveiktas, femidons var tikt lēni un pakāpeniski izvilkts no sievietes ķermeņa.
Nē, mulsinošiem brīžiem!
Jāatzīmē, ka sieviešu prezervatīvs dāmas ķermenī var tik ievietots arī vairākas stundas pirms seksa! Šis fakts mēdz būt noderīgs gadījumos, kad dāma nevēlas izjaukt mirkļa burvību, kā arī alkst būt gatava akta uzsākšanai bez mulsinošā prezervatīva ievietošanas procesa.
Iemesli, kādēļ izvēlēties sieviešu prezervatīvus
Kādēļ ir vērts pamēģināt un aizstāt tradicionālos kondonus ar femidoniem? Pievērs uzmanību tālāk uzskaitītajiem iemesliem:
- Sieviešu prezervatīvi var tikt lietoti kopā gan ar ūdens, gan silikona bāzes lubrikantiem;
- Femidoni nav ierobežojoši vīrieša loceklim, tādējādi palielinot locekļa jūtīgumu un baudu dzimumakta laikā;
- Pateicoties femidonā esošajiem gredzeniem, arī sieviete var gūt papildu baudu. Ārējais kondona gredzens stimulē sievietes klitoru, toties iekšējais – palīdz ar patīkamu kairināšanu sievietes makstī;
- Femidoni lieliski piekļaujas sievietes vagīnai – nav vērts satraukties par nedabiskumu vai ierobežotības sajūtu intīmsakaru laikā;
- Sieviešu kondonus iespējams lietot arī anālā seksa vajadzībām, lai izsargātos no nevēlamas inficēšanās ar STS (seksuāli transmisīvajām slimībām).
Izvēle par labu sieviešu prezervatīva izmantošanai ikdienā, lai paliek daiļavu rokās, taču ievēro, ka, lietojot femidonu, tradicionālais prezervatīvs nav nepieciešams! Šī metode nesniegs dubultu aizsardzību, bet gan ievērojami palielinās abu prezervatīvu pārplīšanas risku!