Padomi  
7
263

9 pazīmes, kas liecina, ka atrodies toksiskās attiecībās

Kā atšķirt veselīgas attiecības no tām, kurām nav nākotnes? Tās var raksturot dažādi – atkarību izraisošas, toksiskas, neirotiskas. Vissvarīgākā šādu attiecību iezīme ir tā, ka tās nesniedz patiesu laimi, bet ir tikai tās aizstājējas. Kopā esot, cilvēki nejūtas labi, bet doma par šķiršanos viņiem ir vēl sāpīgāka, raksta Elle.ru. Starp citu, no malas šīs attiecības var šķist pilnīgi normālas, taču psihologi norāda uz dažām pazīmēm, kad šādas attiecības būtu jāizbeidz pēc iespējas ātrāk. Aplūkosim pazīmes, kas liecina, ka jūs atrodaties toksiskās attiecībās.

Nav prieka un laimes sajūtas

Attiecību sākumā, protams, ir prieks, taču šis posms nav ilgs. Satraucošas zīmes parādās diezgan ātri – sākumā tie var būt nevainīgi joki, kas jūs kaitina, un visbeidzot var rasties ieslodzījuma sajūta. Šīs attiecības ne tikai neattīsta jūsu potenciālu, bet arī pazemo jūs. Jūs nevarat atbrīvoties no sajūtas, ka jums ir atņemta brīvība, ka nedarāt to, ko vēlaties.

Ja šādas attiecības ir ieilgušas, agrāk vai vēlāk rodas tukšuma sajūta, nogurums un depresija. Paradokss ir tāds, ka, jo ilgākas attiecības, jo grūtāk tās izbeigt, jo nepietiek gribasspēka pieņemt izšķirošo lēmumu.

Visi mēģinājumi skaidrot attiecības ir nekonstruktīvi

Jūs grauž neapmierinātība ar faktu, ka attiecības nenoris tā, kā jūs vēlētos. Mēģinājumi par to runāt ir veltīgi, jo jūsu vārdi ir iestrēguši kā bezdibenī. Meklējumi, par to, kuram ir taisnība un kuram nē, nekur nenoved. Gluži pretēji, šī procesa laikā viss apgriežas kājām gaisā, novirzās no problēmas un galu galā jūs jūtaties vainīgs.

123RF.com nuotr./Nelaiminga mergina.

Vai esat pazīstams ar šo stāvokli? Partnera manipulatīvā uzvedība vienkārši ir pārkāpusi visas robežas. Sirsnīgas sarunas vietā jums jāsamierinās ar galvassāpēm un jūs jau nožēlojat, ka vispār sākāt runāt.

Jūsu sasniegumi tiek novērtēti kritiski

Parastās attiecībās partneri ir apmierināti viens ar otra sasniegumiem. Ja notiek pretējais, tas liecina par neveselīgām attiecībām. Psihologi izskaidro šo parādību ar vēlmi kontrolēt. Turklāt, apšaubot partnera potenciālu, tiek mēģināts paaugstināt paša pašcieņu. Nav grūti saprast, ka šādas manipulācijas noved pie strupceļa, nemaz nerunājot par to, ka tiek grauta upura pašapziņa.

Bieža garastāvokļa maiņa

Garastāvokļa svārstības – no drudžainas jautrības līdz dramatiskai histērijai, no demonstratīvas, pārlieku lielas mīlestības un rūpju izrādīšanas līdz dusmām, niknumam vai demonstratīvai vienaldzībai – liecina, ka attiecībās nav harmonijas. Jūs nekad nevarat būt pārliecināts, ko gaidīt no partnera? Ja jūs dzīvojat kā uz pulvera mucas – jūs esat uz ceļa, kas ved uz neirozi.

Atsakās sarunāties, ignorē

Ikvienam attiecībās ir tiesības saņemt atgriezenisko saiti. Ja partneris atsakās to dot, viņš izmanto vienu no brutālākajām manipulācijām, kas īpaši patīk sociopātiem, t. i. cilvēkiem, ar kuriem veselīgas attiecības vienkārši nav iespējamas. Atteikšanās pateikt iemeslu, kāpēc netiek veidota veselīga saruna, garas pauzes starp sarunām, zvanu ignorēšana, nerunāšana – tas viss tiek darīts apzināti, lai kaitinātu otru un padarītu viņu traku. Bēdz, kamēr nav par vēlu!

Pazīmes, kas liecina, ka jūs atrodaties toksiskās attiecībās.

Vēlme kontrolēt

Jūsu partneris jau laicīgi zina pilnīgi visus jūsu plānus, ir informēts, kur atrodaties un ar ko satiekaties, kam zvanāt un kurš zvana jums. Tas parasti ir pirmais solis, lai uzspiestu savu viedokli. Tiklīdz jūs vairs nespēsit aizstāvēt savas robežas, kad jums sāks prasīt attaisnot savas domas, lēmumus un darbības, jūsu dzīve vairs nekad nebūs tāda pati.

Veselības problēmas

Cilvēka ķermenis ir ļoti inteliģents un vienmēr reaģē uz apkārt notiekošo. Neveselīgas attiecības vienmēr pavada psihosomatiskas slimības.

Nožēla un greizsirdība

Neuzticēšanās vienmēr ir zīme, ka sistēma nedarbojas. Ja jūsu partneris liek jums izjust vainas sajūtu par to, ka izbaudāt dzīvi patstāvīgi, un, nedod dievs, vēl kopā ar kādu citu personu, tas norāda, ka neesat veselīgās attiecībās.

“Jūsu partneris jau laicīgi zina pilnīgi visus jūsu plānus, ir informēts, kur atrodaties un ar ko satiekaties, kam zvanāt un kurš zvana jums”

Lai piesaistītu partnera uzmanību, otrs ķeras pie emocionālas šantāžas, kuras mērķis ir radīt vainas sajūtu otrajai pusītei. Galu galā jūs (vai jūsu partneris, atkarībā no tā, kurš atrodas konkrētā pusē) sākat just greizsirdību uz viņa draugiem, radiniekiem un vispār izjūtat vēlmi kļūt par viņa visuma centru. Attiecības, protams, var turpināties – jūs jau esat toksiskās, atkarību izraisošās attiecībās – taču tās nekad nesagādās patiesu prieku.

Žēlums pret sevi

Jūs pat neesat pamanījis, kā visa jūsu dzīve ir kļuvusi par nebeidzamām mocībām, cik jums tas ir grūti, cik nenovērtējams jūs esat utt. Jūs visu redzat caur negatīvu prizmu, jums viss ir slikti. Jūs skaidri saprotat, ka jūsu partneris nevēlas pavadīt visu savu brīvo laiku kopā ar jums, jūs nesaņemat no otra tik daudz uzmanības, kā gaidījāt, bet tā vietā, lai izbeigtu šīs attiecības, jūs turpiniet sūdzēties saviem draugiem.

Depresīvs stāvoklis jums jau ir kļuvis par normu, it kā jūs nepārtraukti gaidītu nākamo strīdu, konfliktu vai nelaimi. Iespējams, nav jāskaidro, ka šīs attiecības cilvēku lēnām sagrauj no iekšpuses.

7 komentāri

 • 07.08.2021 13:50
  chupakabra
  0

  Tomēr dzīvot vienatnē nav tik slikti, un tam ir daudz priekšrocību. Īpaši šajā toksiskajā divkosīgajā un mantkārīgajā latviešu kultūrā.

 • 09.08.2021 09:34
  Sofi000
  0

  visas šīs problēmas sākas, kad jums ir tikai viena kopīga interese..

 • 10.08.2021 15:46
  Kaut kas tāds
  0

  Vēl viena pazīme – ja tu dari lietas nevis tāpēc, lai otru iepriecinātu, bet gan dari visu, lai tikai neizprovocētu viņa dusmas.

  • 11.08.2021 16:03
   Īōne
   0

   2 gadus nodzīvoju kopā ar bijušo un šis pa lielam apraksta to, kādas bija mūsu attiecības. Un pats stulbākais ir tas, ka es nezināju, ka patiesībā jābūt pavisam citādāk. Vienkārši domāju, ka tādas ir normālas attiecības. Stulba es biju …

 • 18.08.2021 16:40
  maza
  0

  Man tādas nesen izbija, jutos kā važās iekalta. Bet tagad kad ar laiku iemīlēju sevi, mācēju tās palaist vaļā. Novēlu arī pārējiem ar tām tikt,ar laiku galā. Ir jau tāds teiciens, ja mīli tad ļauj iet ,un viss bus ok. Ar tevi sāks notikt pārmaiņas, jo tās liecinās tikai uz labu, pati to izjutu, bet tagad man ir atgriezies spēks, un vēlme par visu pasmaidīt, un negatīvo aizmirst. Vēlu jums visiem izdošanos!

 • 29.12.2021 00:16
  MŪKS
  0

  Iemesli kāpēc cilvēki paliek toksiskās attiecībās:
  1. zems pašvērtējums
  2. bērni
  3. bailes no pārmaiņām un vientulības

  • 07.07.2022 13:58
   Maija
   0

   Visbiežāk jau 1.

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
4458
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  
5
1825
10 vienkāršas pozas seksam trijatā
Padomi  
7
1574
Priekšspēles triki, kas ļaus iekarst 5 minūšu laikā
Padomi  
0
1434
45 labākās seksa pozas – 1.daļa

Komentētākie

Padomi  
9
339
13 padomi, kā panākt spēcīgāku erekciju un saglabāt to ilgāk
Padomi  
9
412
Sekss trijatā – vai ir tā vērts?
Padomi  
8
468
Izspļaut vai norīt? Tāds ir jautājums
Padomi  
8
157
Kailfoto sūtīšana: pamācība vīriešiem, kā to darīt pieklājīgi

Visbiežāk kopīgotie

Padomi  
2
431
Sekss dušā – drošākās un ērtākās pozas
Padomi  
3
194
Pazīmes, kas liecina par to, ka tu masturbē pārāk daudz
Padomi  
3
259
7 lieliskas seksa pozas cilvēkiem ar lieko svaru
Padomi  
2
336
Pozas, kas sievietei garantēs spēcīgākos orgasmus