Visam ir savs laiks un sava vieta. Guļamistabai arī ir savi noteikumi, kurus pārkāpjot var sabojāt intīmo dzīvi. Pat tāds sīkums kā ieslēgts mobilais tālrunis var krasi mainīt jūsu abu noskaņojumu. Ieskatīsimies guļamistabas likumos, kas uzlabos jūsu intīmo dzīvi.
Nepārvērtiet guļamistabu par drūmu un negatīvu vietu
Pirms aizmigšanas daudzi pāri dalās savā dienas pieredzē, kas ne vienmēr ir tā labākā. Tādā veidā vieta baudai un atpūtai pārvēršas par kaut ko drūmu un nepatīkamu. Pārcel problēmu un jautājumu risināšanu uz citu vietu. Centies neveidot nepatīkamas asociācijas ar savu guļamistabu, jo tas var atspoguļoties jūsu intīmajā dzīvē.
Atceries, ka, runājot par intīmām problēmām ārpus gultas, ir vērts būt ļoti taktiskam un delikātam, lai izteiktie vārdi nemazinātu partnera pašcieņu.
Nekautrējies dalīties savās fantāzijās un vēlmēs
Daudzas sievietes un vīrieši guļamistabā nesaņem to, ko viņi patiešām vēlas. Partneris ir tāda pati persona kā tu, viņš nevar lasīt tavas domas un diez vai izzīlēs tavas fantāzijas, ja vien pats par tām nestāstīsi. Nekautrējies un atceries, ka runāšana ir vienīgais veids, kā paziņot savas vēlmes. Pastāsti par savām vēlmēm konstruktīvi, koncentrējoties uz to, ko vēlies, kas tevi virza un aizrauj – šāda saruna var būt patiesi kaislīgas tuvības sākums.
Atceries, ja tavs partneris tevi mīl, viņš uzklausīs tavas vēlmes, bet nevienam nav jādara tas, ko viņš nevēlas. Jaunām nodarbēm un fantāzijām jābūt patīkamām, pievilcīgām un drošām jums abiem.
Nepārspīlē ar orgasma nozīmi
Jā, orgasms ir ļoti svarīgs, taču tas nav vienīgais, uz ko jākoncentrējas seksa laikā. Dažreiz sekss pat nebeidzas ar orgasmu, piemēram, kad esi kopā ar jaunu partneri, un vēl viens otru nepazīstat. Pārmērīga koncentrēšanās uz orgasmu var liegt tev to sasniegt. Steiga un jautājumi “Vai tu jau beidzi?” arī daudz nepalīdz. Esi atklāts – neizliecies, ka tu jūties labāk nekā patiesībā.
Neslēp savas jūtas, ļauj partnerim saprast, ka ne viss ir tā, kā tu vēlētos. Kopā jūs varēsit atrast risinājumu. Pastāsti otram, kas tev patīk un kas nepatīk. Atceries, ka tas ir pilnīgi normāli, ja sieviete ne vienmēr spēj sasniegt orgasmu.
Neļaujies sabiedrības uzspiestajiem noteikumiem
Sabiedrībā ir pieņemts, ka laimīgi pāri nodarbojas ar seksu vairākas reizes nedēļā, un pāri, kuri nav tik seksuāli aktīvi, nav tik laimīgi. Sekss reizi nedēļā patiešām var stiprināt saikni un attiecības, taču biežāks sekss tās nestiprinās, ja iesaistīsies tajā tikai tāpēc, lai izpildītu dažus iedomātus kritērijus.
Nevienam no partneriem nevajadzētu nodarboties ar seksu tikai tāpēc, ka tā ir “pieņemts”. Savu saikni un tuvību varat izteikt arī citos veidos, piemēram, skūpstoties, sniedzot otram muguras masāžu vai ejot kopīgā dušā. Fiziskajai tuvībai ne vienmēr ir jābeidzas ar seksu.
Nevelc gultā savu darbu un sabiedrisko dzīvi
Lai kāds būtu tava stresa cēlonis – smaga diena darbā vai saspringtas attiecības ar kādu no draugiem vai mīļajiem – vislabāk to visu atstāt aiz guļamistabas durvīm.
Ir svarīgi atslābināties, un, ja gultā nodarbosies ar darba jautājumiem, to būs ļoti grūti izdarīt.
Var traucēt arī tālrunis ar ieslēgtu skaņu. Jaunas ziņas vai e-pasta ziņojums var uzreiz sabojāt jūsu abu garastāvokli. Partneris var domāt, ka tuvība šādā brīdī tev ir mazāk svarīga, un tu vari sākt spriedelēt, kas varētu būt ziņas sūtītājs.
Nepaciet diskomfortu
Daži cilvēki domā, ka ir normāli izjust vieglas (vai stipras) sāpes seksa laikā. Bet tas tā nav – intīmā tuvība nedrīkst radīt diskomfortu un sāpes, tai jābūt patīkamai un apmierinošai abiem. Ja kādam no partneriem sāp, nevajag klusēt – par to ir jārunā un jāpieņem lēmums.
Ja sieviete seksa laikā izjūt sāpes, tas var norādīt, ka viņa nav pietiekami uzbudināta un ir nepieciešama garāka priekšspēle vai citas metodes. Diskomforts var būt saistīts arī ar hormonālām izmaiņām pirmsmenopauzes periodā, komunikācijas trūkumu vai neatbilstošu seksa pozu.
Ja jūties neērti, pastāsti to savam partnerim un nekautrējies lietot lubrikantu. Ja sāpes saglabājas, konsultējies ar ārstu – tas var būt medicīnisku iemeslu dēļ.
Nepārdzīvo, ja kaut kas neizdodas
Romantiska mīlēšanās, kuras laikā viss notiek kā pēc scenārija, ir tikai kinoteātrī. Tev un tavam partnerim var nākties saskarties ar dažādām problēmām, taču tas nenozīmē, ka starp jums gultā nav ķīmijas.
Cēloņi var būt dažādi: asinsrites traucējumi, pārmērīga alkohola lietošana, nogurums, stress. Tas nenozīmē, ka vīrietis nespēj nodarboties ar seksu vai ka sieviete ir nepievilcīga.
Šādos brīžos sievietei ir jāparāda maksimāla sapratne un takts, jo vīrieši šajos brīžos ir īpaši neaizsargāti, un jebkurš neuzmanīgs vārds var kļūt par iemeslu kaudzei emocionālu grūtību, kas nākotnē kavēs jūsu emocionālo tuvību.
- 18. GADSIMTA ceļvedis seksa pozās
- Kā “OnlyFans” palīdz sportistiem gūt peļņu, popularitāti un sazināties ar faniem
- Intīmas attiecības: izpētiet jutekliskas pozas dziļākām saitēm
- Zinātnieki atbild, kas ir veselīgāk orālā seksa laikā: izspļaut vai norīt
- Pastāv viens galvenais iemesls, kas ietekmē sieviešu apmierinātību guļamistabā
Rita
izklausās pēc manām izbijušajām attiecībām 😀