Aktualitātes  
2
195

Vai jūties atkarīgs no seksa? Speciālisti skaidro, kur slēpjas problēma

“Mīlestības hormons” oksitocīns var izskaidrot, kāpēc dažiem vīriešiem attīstās hiperseksualitātes traucējumi, kas pazīstami arī kā atkarība no seksa, liecina jauns pētījums. Vai arī tu jūties atkarīgs no seksa?

Pētnieki šos traucējumus ir saistījuši ar augstāku oksitocīna līmeni asinīs, salīdzinot ar vīriešiem, kuri nejūt atkarību no seksa. Hiperseksuāla uzvedība — dažkārt saukta par seksuālo atkarību vai hiperseksualitāti — tiek definēta kā pārmērīga aizraušanās ar seksuālām fantāzijām, tieksmēm vai uzvedību. Lai gan seksualitāte ir veselīga, hiperseksualitāte var kaitēt cilvēka dzīves kvalitātei, jo šai vēlmei ir grūti pretoties un tas var izraisīt trauksmi. Rezultātā cilvēkam bieži nākas upurēt savu darbu un personiskās attiecības.

Pētījumā, kas publicēts Endokrīnās biedrības žurnālā “Clinical Endocrinology & Metabolism”, tika analizēti asins paraugi no 64 vīriešiem, kuriem bija apstiprināti hiperseksuālie traucējumi. Viņu asinis tika salīdzinātas ar asins paraugiem no 38 vīriešiem, kuriem netika novērota atkarība no seksa.

Sākotnējie rezultāti atklāja, ka vīriešiem ar seksuālo atkarību bija augstāks oksitocīna līmenis asinīs, salīdzinot ar tiem, kuriem nebija traucējumu, un ka augstāks līmenis bija saistīts ar augstākiem hiperseksuālās uzvedības rādītājiem.

Oksitocīns, ko dažreiz sauc par “mīlestības hormonu”, ir dabiski cilvēka ķermenī sastopams hormons. Lai gan normāls oksitocīna līmenis asinīs sniedz palīdzīgu roku veselīgai seksuālajai uzvedībai, šis jaunais pētījums uzsver paaugstināta līmeņa iespējamo ietekmi vīriešiem un liecina, ka kognitīvā uzvedības terapija (CBT) ir efektīvs veids, kā samazināt oksitocīna līmeni, kā arī pārvaldīt atkarību no seksa un ar to saistīto uzvedību.

Pētījuma laikā vīrieši tika ārstēti ar kognitīvās uzvedības terapijuu, pēc kuras atkal tika pārbaudīts viņu oksitocīna līmenis. Asins analīzes parādīja, ka pēc CBT kursa oksitocīna līmenis hiperseksuāliem vīriešiem samazinājās, salīdzinot ar sākotnējo līmeni. “Mēs atklājām, ka vīriešiem ar kompulsīviem seksuālās uzvedības traucējumiem bija augstāks oksitocīna līmenis nekā vīriešiem bez traucējumiem,” sacīja pētījuma autori. “Kognitīvā uzvedības terapija samazināja gan hiperseksuālu uzvedību, gan oksitocīna līmeni.”

“Oksitocīnam ir svarīga loma, ja cilvēks jūtas atkarīgs no seksa, un tas var būt potenciāls ārstēšanas virziens,” secināja pētnieki. Lai gan pētījums norāda uz vīriešu hiperseksuālas uzvedības bioloģisko avotu, tas nekādā gadījumā nenozīmē, ka cilvēki ar paaugstinātu oksitocīna līmeni ir bezspēcīgi, lai kaut ko darītu ar saviem traucējumiem. Ar atbilstošu ārstēšanu, vismaz ar oksitocīnu saistītās hiperseksualitātes gadījumā, ir patīkami apzināties, ka ir iespējams atgūt normālu seksuālo funkciju un uzvedību.

2 komentāri

  • 18.04.2023 20:29
    jobaris
    0

    jo vairāk sekss, jo vairāk gribas, jo nevaru beigt gribēt

  • 18.04.2023 23:04
    Marija
    0

    Tas nav traucējums, bet stulbums. Es zinu cilvēkus, kuri domā tikai par seksu. Lielākā daļa vīriešu uzskata sievietes tikai par seksuāliem objektiem.

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
7669
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
5720
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Aktualitātes  
3
4076
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
0
3124
8 iezīmes, kas padara tevi mazāk pievilcīgu

Komentētākie

Aktualitātes  
18
497
Kļūdas seksā, ko vīrieši nekad nepiedod!
Aktualitātes  
15
766
Lietas, kas vīriešiem patīk katrā seksa pozā
Aktualitātes  
13
591
Ko vēlas vīrieši 20, 35, 45… gados
Aktualitātes  
11
360
Pat zinātnieki ir pārsteigti: sievietes seksa laikā var piedzīvot 3 dažādus orgasmus

Visbiežāk kopīgotie

Aktualitātes  
3
4076
Erotiskā masāža, tās veidi un piedāvājums
Aktualitātes  
0
352
Anālā seksa rotaļlietas: Kuru izvēlēties?
Padomi  Aktualitātes  
0
376
5 jogas seksa pozas, kas uzlabos tava ķermeņa aprises
Padomi  Aktualitātes  
3
5720
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?