Padomi  
0
233

Biežāk sastopamās attiecību problēmas – par ko sūdzas pāri?

Ideālā pasaulē katra intīma tikšanās noritētu gludi un sagādātu neaprakstāmu prieku. Taču realitāte nav tik spīdoša – tā apgalvos jebkurš terapeits, kas konsultē pārus. Pēc seksologu domām, ikviens pāris guļamistabā saskaras ar dažādām grūtībām. Kādas ir visbiežāk sastopamās attiecību problēmas pāru starpā, un kādus padomus eksperti dod šādos gadījumos?

1. “Galvā turpina griezties dažādas domas.” 

Pirmā visizplatītākā problēma, ar kuru pie seksologiem griežas sievietes, ir nespēja koncentrēties seksa laikā. Tas jo īpaši attiecas uz sievietēm, kuras audzina mazus bērnus – rūpes par bērniem bieži aizēno domas par seksu.  Seksologi šajā gadījumā iesaka ieplānot seksu – zinām, izklausās briesmīgi. Eksperti skaidro – kad mēs zinām, ka kaut kas ir plānots, ir vairāk iespēju tam koncentrēties. Koncentrēties uz seksu palīdzēs arī seksa rotaļlietas un jaunu pozu izmēģināšana

2. “Es esmu vīrietis, es nevaru būt pārāk maigs un juteklisks.” 

Mīts par to, ka vīrieši ir nejūtīgi seksa roboti, ir aplams. “Kad es savā kabinetā runāju ar pāriem, vīrieši bieži jūtas pārliecināti, ka viņi ir emocionāli neandertālieši,” saka kāds Losandželosas seksa terapeits. Daudzi vīrieši atzīstot, ka vēlas vairāk jutekliskuma guļamistabā un dzīvē kopumā, bet nezina, kā to izdarīt. Eksperti sievietēm iesaka rādīt piemēru – atklāt savas jūtas, lai vīrieši neapzināti sāktu atkārtot šādu rīcību. Un tad, kad vīrietis atklāti runā par savām jūtām, sievietei vajadzētu priecīgi un labvēlīgi pieņemt vīrieša izrādīto sentimentalitāti un atbalstīt viņu. 

3. “Tikai es izrādu iniciatīvu.”

Ja tikai viens partneris seksā uzņemas iniciatīvu, laika gaitā neizbēgami uzkrāsies neapmierinātība. Tā vietā, lai gaidītu, kad partneris izrādīs iniciatīvu, tā vietā, lai justos neapmierināts, ka nesaņem iniciatīvas izrādīšanu no otras pusītes, izrādi iniciatīvu pats. Neļauj egoismam sabojāt jūsu attiecības. Ja iniciatīvu parasti izrāda partneris, izproti viņa/viņas dabisko vēlmi iegūt šādu rīcību arī no tavas puses. Visi cilvēki vēlas justies gribēti, iniciatīvas izrādīšana stiprina saiknes attiecībās.

4. “Kur palikuši glāsti seksa laikā?” 

Parasti izplatīts sieviešu pārmetums vīriešiem. Kā to labot? Ļoti vienkārši – kad sākas mīlas spēles, fiziski parādi partnerim to, kas tev patīk – uzliec viņa roku uz vienas vai otras savas ķermeņa daļas. Ja veidojat sarunu par šo tēmu, ir lietderīgi pozitīvi izklāstīt savas vēlmes, piemēram: “Man ļoti patīk, ka tu …” Tad partneris nejutīsies kritizēts, izteiktās vēlmes izklausīsies drīzāk kā iedrošinājums. 

5. “Es gribētu, lai attiecībās būtu vairāk maiguma.”

Šī problēma ir viegli atrisināta. Atcerieties savus pirmos randiņus un kā tajā laikā uzvedāties – jūs, iespējams, staigājāt sadevušies rokās, daudz apskāvāties, glāstījāt viens otram muguru utt. Šāda veida maiguma izpausmes ir ieteicams atgriezt attiecībās.

attiecību problēmas

6. “Starp mums nav spēcīgas emocionālas saiknes.”

Viss ir lieliski, ja abiem nepieciešama tikai fiziska izlāde. Situācija kļūst sarežģītāka, ja kāds vēlas emocionālu saikni, bet to nesaņem. Centieties veicināt tuvību arī ārpus guļamistabas. Pavadiet vairāk laika kopā, atklājiet jaunas kopīgas aktivitātes, kas noved pie saiknes veidošanas, izpētiet to, kas tev un tavam partnerim sniedz prieku. 

7. “Mēģinājums ieņemt bērnu rada pārāk lielu spriedzi.” 

Kad pāris nolemj radīt bērnu, sekss var pārvērsties par pienākumu. Jābūt līdzsvaram starp seksu ovulācijas laikā un starp spontāna seksa daudzumu. Vissvarīgākais ir saziņa starp partneriem, galu galā daži vīrieši vēlas uzzināt visu par sievietes menstruālo ciklu, citi vēlētos iztikt bez detaļām. Pēc psihologu domām, dzimumakta laikā ir iespējams atgriezt prieku pat tad, ja tā mērķis ir bērna ieņemšana. Saģērbies seksīgā apakšveļā, rakstiet viens otram seksīgas īsziņas, tad šis process vairs nešķitīs kā pienākums.

8. “Partneris nevēlas orālo seksu.” 

Ja tev patīk orālais sekss, bet otrs to nevēlas, nevajadzētu izrādīt dusmas un neapmierinātību. Ja tavam partnerim nepatīk orālais sekss, lūdz viņu to izdarīt vismaz dažreiz. Katra mazā piepūle ir svarīga – tas parāda, ka tev rūp tavs partneris. 

attiecību problēmas

9. “Līdz ar bērna ienākšanu ģimenē, seksuālā dzīve ir mainījusies.” 

Miega trūkums ievērojami samazina dzimumtieksmi, taču viss vēl nav zaudēts. Šajā situācijā ir svarīgi saprast, kas jums abiem liek justies neapmierinātiem, varbūt ir kāda fiziska problēma. Dzimumdzīves traucējumi bieži vien ir saistīti ar neizteiktām vai neapmierinātām emocionālās saiknes un tuvības vajadzībām. Laba ideja ir apmeklēt psihoterapeitu, kas palīdzēs pārim par to runāt. 

10. “Man šķiet, ka partneris mani nenovērtē.” 

Sajūta, ka partneris tevi nenovērtē, sabojā attiecības, un problēmas var tikai pasliktināties. Kāds pāru terapeits stāsta, ka mudina klientus saukt lietas īstajos vārdos, piemēram, “ Kad tu dari…, es jūtos… .” Jārunā saprotami, lai neatstātu vietu neskaidrībām. Šādas frāzes ir nepieciešamas, lai partneris nejustos tā, it kā viņam tiktu uzbrukts.

11.”Viņam bieži ir priekšlaicīga ejakulācija.”

Attiecību eksperti skaidro – pieredze rāda, ka priekšlaicīga ejakulācija parasti novērojama attiecību sākumā, jo vīrieši parasti ir vairāk satraukti. Ja tas notika jūsu pirmā seksa laikā, aizmirstiet to un vai nu turpiniet seksa spēles, vai iesaistieties kādā citā aktivitātē. Ja tas notiek atkārtoti, problēma, iespējams, nekur nepazudīs. Mudini vīrieti runāt ar savu ārstu par to, kā sev palīdzēt, lai uzzinātu, vai nav kāda slimība. 

attiecību problēmas

12. “Mēs nodarbojamies ar seksu pārāk reti.” 

Tā ir bieža laulāto sūdzība, kas izklausās pēc medusmēneša beigām. Vīrietis, kurš vēlas vairāk seksa, var justies neapmierināts, un viņa partnere to nezinās, ja par to netiks runāts. Par laimi, šeit ir iespējami kompromisi. Apspriediet, cik bieži jums abiem ir nepieciešama seksuāla aktivitāte, un nonāciet pie kompromisa. Vai arī izveidojiet sarakstu ar lietām, kuras abi vēlaties izmēģināt. Eksperimentējiet, meklējiet to, kas jūs abus aizrauj, tas mudinās jūs vēlēties tuvību un baudīt lielisku seksu.

0/ 0

Lasītākie

Padomi  Aktualitātes  
1
7535
Eskorta pakalpojumi Latvijā – vietas un lietas, kas jāzina
Padomi  Aktualitātes  
3
5301
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Padomi  
0
4372
45 labākās seksa pozas – 2. daļa
Padomi  
2
3890
45 labākās seksa pozas – 1.daļa

Komentētākie

Padomi  
11
948
Izspļaut vai norīt? Tāds ir jautājums
Padomi  
9
627
Sekss trijatā – vai ir tā vērts?
Padomi  
9
812
13 padomi, kā panākt spēcīgāku erekciju un saglabāt to ilgāk
Padomi  
8
323
Kailfoto sūtīšana: pamācība vīriešiem, kā to darīt pieklājīgi

Visbiežāk kopīgotie

Padomi  
3
584
Intīmas attiecības: izpētiet jutekliskas pozas dziļākām saitēm
Padomi  Aktualitātes  
3
5301
Sieviešu ejakulācija jeb skvirts – kas tas ir un kā to panākt?
Padomi  Aktualitātes  
0
351
5 jogas seksa pozas, kas uzlabos tava ķermeņa aprises
Padomi  
2
1054
Sekss dušā – drošākās un ērtākās pozas