Greizsirdībai ir daudz iemeslu, taču tā gandrīz vienmēr ir saistīta ar partnera neuzticību vai pagātnes krāpšanas ainām. Greizsirdība var pievienot attiecībām intrigas pilnas nokrāsas un toņus, bet tajā pašā laikā tā darbojas kā iznīcinošs spēks. Nepamatota greizsirdība var atdzesēt jūtas un sagraut attiecības.
Pašas greizsirdības formas, veidi un izpausmes var būt bezgalīgi, un tas ir tāpēc, ka tā nāk no mums pašiem, zemapziņas dzīlēm. Greizsirdīgu uzvedību nosaka kāda no cilvēka rakstura īpašībām. Vai arī visas kopā. Tātad, ja vēlies novilkt robežu sava partnera īpašumtiesībām, vispirms mēģini noskaidrot, ar kādu greizsirdīgā cilvēka tipu tev ir darīšana.
Spoguļu istaba
Atspoguļojošā greizsirdība ir psiholoģisks mehānisms, kad cilvēka greizsirdība veidojas atbilstoši paša neuzticības projekcijai. Šāds greizsirdības modelis bloķē cilvēka uzticību otrai pusei, jo katrā situācijā ir jūtami neuzticības draudi: tā teikt, ja es varu kļūt par kāda cita mīlestības objektu, kāpēc par to nevarētu kļūt mans partneris? Augstas ambīcijas, iespējamā pazemojuma sajūta un bailes zaudēt savu īpašumu izpaužas skaudīgā cilvēka emocionālajā uzvedībā un spiedienā, ko viņš izdara uz otro pusīti.
Un, lai gan šāds attiecību modelis nav ideāls un nereti izraisa negatīvas jūtas abos partneros, var būt grūti šķirties no pārmērīgi greizsirdīga partnera, jo tas viss darbojas kā dominējošā stāvokļa jēdziens. Dominējošā partnera vairāk vai mazāk pastāvīga uzmanība palielina padevīgās puses seksuālo uzbudinājumu, un seksuālās attiecības starp šādiem pāriem vairāk atgādina rupju un vētrainu seksu ar BDSM elementiem, nevis mīlestības aktu.
Slimīga greizsirdība
Slimīga greizsirdība parasti raksturīga cilvēkiem ar hipohondrisku raksturu. Šādiem cilvēkiem ir tendence pastāvīgi uztraukties un viņiem ir mazvērtības kompleksi, turklāt viņi bieži pārvērtē briesmas. Paranoiskā greizsirdība var kļūt par cilvēka zemā pašvērtējum cēloni. Liekas, ka greizsirdīgie saprot, ka dara nepareizi un vismaz daļēji to atzīst, taču viņi joprojām nevar beigt būt greizsirdīgi, jo nevēlas tikt salīdzināti ar citiem sāncenšiem un baidās zaudēt savu mīļoto.
Nereti slimīga greizsirdība veidojas jau agrā vecumā, tāpēc nav vērts cerēt, ka partneris ar laiku “nobriedīs”. Drīzāk notiks otrādi, ar laiku slimīgā greizsirdība pārtaps agresijā un partnera neprognozējamā uzvedībā.
Greizsirdība par neuzticību
Greizsirdības izpausmes ir tieši atkarīgas no katra cilvēka temperamenta, rakstura iezīmēm un personīgās pieredzes. Neuzticības gadījumā greizsirdība pret otru pusi var izpausties apvainojumos, draudos, pārspīlētās nejaušās reakcijās vai klusēšanā un ignorēšanā. Cilvēki, kuri ir piedzīvojuši partnera neuzticību vai pagātnē ir tikuši dziļi ievainoti, piedzīvo spēcīgu bezpalīdzības sajūtu un tāpēc attiecīgi reaģē.
Greizsirdība starp vīriešiem un sievietēm
Ir arī daži greizsirdības veidi, kas ir unikāli vīriešiem un sievietēm. Vīriešu greizsirdība bieži izpaužas kā sievietes prioritātes tiesības. Iespējams, šī iemesla dēļ vīriešiem ir grūtāk piedot partneres neuzticību un viņi biežāk nekā sievietes ierosina šķiršanos.
Sieviešu greizsirdībai ir sociāli bioloģisks pamats. Grūtniecības un bērna audzināšanas periodā viņa vēlas, lai bērnam būtu tēvs, kas palīdzētu par viņu rūpēties. Tāpēc sieviešu greizsirdība ir tieši saistīta ar savstarpējām jūtām, lojalitāti un garantijām.
Greizsirdība bieži vien var būt nepamatota, taču nekad nevar izslēgt varbūtību, ka gadīsies kāda nepatīkama situācija. Galu galā, ja tas būtu citādi, šāda parādība nepastāvētu. Taču, lai kā gribētos aprēķināt neuzticības risku, nespēja respektēt otra cilvēka identitāti attiecības var sagraut, un tas, vai šis slieksnis tiks sasniegts, ir atkarīgs tikai no laika un abu partneru pūlēm.
- 18. GADSIMTA ceļvedis seksa pozās
- Kā “OnlyFans” palīdz sportistiem gūt peļņu, popularitāti un sazināties ar faniem
- Intīmas attiecības: izpētiet jutekliskas pozas dziļākām saitēm
- Zinātnieki atbild, kas ir veselīgāk orālā seksa laikā: izspļaut vai norīt
- Pastāv viens galvenais iemesls, kas ietekmē sieviešu apmierinātību guļamistabā
LJ
sakuma tie otra greizsirdibas uzpludi skiet milji jo ir sakita, ka otram tiesam ruup. Bet ar laiku sak kaitinat jo parada otru kaa par sevi neparliecinatu. Nezinu, man riebj greizsirdigi viriesi. Taa ir loti kaitinosa ipasiba.
spradze
Kā man riebj greizsirdīgie vīrieši. Nu tie, no sērijas “Tu ej uz sporta zāli? Bet tur ir daudz puišu…”. Un ne vienmēr var teikt, ka, ja greizsirdīgs, tad vājš un kompleksains. Manā pieredzē tie ir bijuši muskuļoti vīrieši ar “sugar face” vai izteikti mačo, tie, kas patīk daudzām. Viņi ir diezgan neuzticīgi un bieži izmanto iespējas pārgulēt, tādēļ spriež par otru cilvēku pēc savas prizmas, ka meitenei tas arī tik prātā, kā ar kādu likties gultā.
spradze
Manā uzskatā, ja vīrietis skaļi neizsaka savu greizsirdību, tad es rūpu viņam daudz vairāk nekā puisim, kurš aizliegs man valkāt mini svārkus, jo citi skatās.
sieviete
Esmu varen greizsirdīga, bet netincinu, nebāžos virsū un pa drauga privāto telpu neložņāju. Nav sajūtas, ka tas būtu nepieciešams. Agrāk, bijušajam gan ložņāju, visur, kur var, un izrādījās pamatoti – un arī spiegošana sākās tikai dēļ sajūtas, ka kaut kas riktīgi nav kārtībā, un puisis tiešām flirtēja visrinķī. Šoreiz tā nav, tomēr kādā ballītē redzot, ka viņš pļāpā ar kādu meiteni, greizsirdību sajūtu gan